Võistleja meelespea

VÕISTLEJA MEELESPEA

 

ÜLDIST:​​ 

Võistluspäeva eel saab infot võistluse sekretariaadist, korraldajatelt ja kohtunikelt. Vaata​​ kindlasti enne võistlusi meie kodulehelt​​ www.parnutriatlon.ee​​ veelkord​​ üle alammenüüd​​ DISTANTSID ja INFO.

 

PARKIMINE 
Võistlejate parkimisala asub võistluskeskuse juures Suur-Jõekalda tänaval, mille moodustavad üks parkla ja selle vahetus ümbruse olevad tänavad. Parkimisalakaardi leiab SIIT.

 

STARDIMATERJALID​​ saab kätte võistluspäeva hommikul võistlusekesest alates kella 9-st kuni hiljemalt 30 minutit enne vastava distantsi starti. Stardimaterjalidest leiad võistlejanumbri,​​ sadulanumbri ja kiibi koos​​ neoopreenrihmaga.​​ Kiip kinnitatakse jala hüppeliigese juurde nii, et see on jala välisküljel ja ei ole kalipso all!

Stardipaiga sekretariaadis võistluspäeva hommikul​​ saab endale soetada ka Eesti Triatloni Liidu litsentsi, mis on osalemiseks kohustuslik!

 

LIIKLUSKORRALDUS:​​ 

Ujumine​​ toimub Pärnu Jões kesklinna silla juures, mis on ujumise ajaks veeliikluseks suletud.​​ Ujutakse päriringi ning kõik poid jäävad ujujale paremat kätt.

Rattaetapp​​ toimub​​ võistluseks suletud tänavatel, kus liiklus on korraldatud liiklusmärkide ja aedadega, suurematel ristmikel on ka​​ erirõivastuses liikluskorraldaja, kelle juhiseid ja märguandeid kohustub iga võistleja järgima.

Jooksutrass​​ kulgeb asfaltkattega Kahe silla terviserajal edasi-tagasi põhimõttel, kus palume joostes hoida vasakusse äärde.​​ 

Võistleja kohustub võistlusrajal järgima liiklusseadust ja käituma nii, et ei sea ohtu ennast, kaasvõistlejaid ega kaasliiklejaid.

 

VÕISTLUSE TUTVUSTUS: Toimub 5 minutit enne iga distantsi starti ujumisraja stardikohas.​​ Osalemine​​ võistluste tutvustusel​​ kohustuslik!

 

 

VÕISTLEMISE MEELESPEA

 

 • Võistleja käitub lugupidavalt kaasvõistlejate, kohtunike, võistluse korraldajate ja pealtvaatajate suhtes ning järgib liikluseeskirju ja kohtunike juhiseid. Prügi ja varustuse jätmine rajale ei ole lubatud, kui selleks ettenähtud kohad puuduvad.

 • Võistlusnumber peab rattasõidul olema nähtav selja tagant ning jooksul eest.​​ 

 • Kui kalipso kasutamine on lubatud, võib võistlusnumbrit kanda kalipso all. Kui kalipso kasutamine on keelatud, ei tohi võistlusnumbriga ujuda.

 • Palja ülakehaga võistlemine on keelatud (v.a. ujumine). Võistlusriietust tuleb võistluse jooksul kanda üle mõlema õla. Alastiolek on keelatud ning selle tulemuseks on diskvalifitseerimine.

 • Kalipso kasutamine on lubatud, kui veetemperatuur on 21,9ºC või vähem (sprindi- ja standarddistants). Kui veetemperatuur on 11,9 ºC või vähem, jääb ujumine ära. Kui veetemperatuur on 15,9 ºC või vähem, on kalipso kandmine kohustuslik. Ametlik veetemperatuur mõõdetakse 1h enne starti.​​ 

 • Ujumisel on kompressioonsäärised lubatud, kui kalipso kasutamine on lubatud. Kui kalipso kasutamine on keelatud, on ka kompressioonsääriste kasutamine keelatud. Kompressioonsokkide kasutamine ujumisel on keelatud kummalgi juhul, kuna jalalabad peavad olema katmata.

 • Jalgrattal peavad kõik juhtrauad olema korgitud ning mõlemal jooksul peab olema​​ toimiv​​ pidur.​​ 

 • Jalgrattaga sõidetakse tee ääres, sõidutee keskel (telgjoone ääres) sõitmine on teiste võistlejate blokeerimine, mille eest võib kohtunik määrata ajalise karistuse.​​ 

 • Rattasõidule minnes peab vähemalt korra olema jalg tervenisti kontaktis maapinnaga peale vahetusala joont ning rattasõidult tulles peab vähemalt korra olema jalg tervenisti kontaktis maapinnaga enne vahetusala joont.

 • Tuulessõit on lubatud​​ lastedistantsil, kus​​ on lubatud kasutada ainult traditsioonilisi lenkse, tempolenksude kasutamine ei ole lubatud. Ketasrattad ning lenksu küljes olevad joogipudelid ei ole lubatud. Jooksud peavad olema vähemalt 12 kodaraga.

 • Tuulessõidu​​ keeluga on lühike- ja põhidistants ning seal​​ võib kasutada​​ tempolenksu ja​​ tagumist ketasratast. Tempolenks ei tohi ulatuda esijooksust ettepoole ning ei pea olema sillatud.​​ 

 • Tuulessõidu keelu puhul on​​ tuulessõidutsoonid järgmised:

  • Ratturite puhul​​ 10m,​​ 

  • Mootorratta puhul 15m,

  • mootorsõidukite​​ (auto vms.) 35m.​​ 

Möödasõit tuleb sooritada 20 sekundi jooksul. Võistleja on möödunud, kui tema ratta esijooks on eespool möödasõidetava võistleja ratta esijooksust. Pärast möödumist peab võistleja, kellest on möödutud, väljuma 5 sekundi jooksul tuulessõidutsoonist.​​ 

 • Tuulessõidutsooni võib siseneda eesolevast võistlejast möödumiseks, turvalisuse huvides, järskudes kurvides, 100m enne ja pärast vahetusala ning joogipunkti.

 • Kiivri kinnitusrihm ei tohi ulatuda üle lõua. Kiiver peab olema kinnitatud kogu aja, mil võistleja on kontaktis jalgrattaga, sh. mitte võistluse ajal vahetusalas olles. Kiivrit ei ole lubatud jooksudistantsil peas kanda.​​ 

 

 

 

Wendre Pärnu Jõe Triatlon korraldusmeeskond